Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Unikátní zážitek z MMHO – 1. díl

Czech Community Manager BBRothangald's Avatar
    Server
    CLA01

Unikátní zážitek z MMHO – 1. díl

Unikátní zážitek z MMHO – 1. díl

Drazí hrdinové,

MMHO se nachází ve fázi otevřené beta verze v Německu a Rusku a brzy budou následovat i další země. Nyní nadešel čas povědět si něco o unikátním zážitku, který vám MMHO může nabídnout.

Jakmile jsme tento projekt oznámili, spousta hráčů si myslela, že jen zkopírujeme Heroes 6 a zasadíme je do webového prohlížeče. Ti z vás, kteří již měli možnost si hru zahrát, vědí, že to tak není. Heroes Online nabízí tradiční mechanismy série Heroes a převádí je do prostředí masivně multiplayerové online hry (MMO). Až vydáte na putování světem Ashan, okamžitě si všimnete té nejvýraznější změny: cestujete v reálném čase. Jistě by se nikomu nelíbilo, kdyby musel čekat na dokončení tahů tisíců ostatních hráčů.

Might & Magic Heroes Online není jen odbočka od předchozích Heroes vyrobená na prohlížeče. Heroes Online je nové dítko rodiny Might & Magic Heroes, které kombinuje dobře známé prvky her Heroes s jedinečnými mechanikami žánru MMO.
    Přidali jsme nové herní funkce, jako například skupinové nájezdy a kooperativní bitvy, o kterých jsem na našem blogu psal už dříve. Kromě těchto nových funkcí jsme také upravili bojové mechaniky s cílem prohloubit taktickou stránku hry. Mechaniky jako útok zboku nebo zezadu, obranný režim a střelecké jednotky s omezeným dostřelem – to vše klade daleko větší důraz na rozmístění a směr pohledu jednotky než v předchozích titulech série Might & Magic.

„Obranný režim“? Ptáte se, co je na tom tak zvláštního? Já vám to povím a vysvětlím podrobněji. Pokud je bojovník v obranném režimu, vytvoří kolem sebe obrannou hexovou zónu. Pokud na některý z těchto hexů vstoupí nepřátelská jednotka, sníží se jí rychlost pohybu, takže nemůže kolem vašeho bojovníka proběhnout.
    Tento režim můžete využít k vytvoření nebo obraně zúžených míst na bojišti, zadržování protivníka odolnými bojovníky nablízko, zatímco vaši zranitelní střelci budou v bezpečí vzadu.

Útoky do boků a zezadu jsou v sérii Heroes rovněž novinkou. Díky nim získáte bonus ke způsobenému poškození, který se může zasadit až o 50 % poškození navíc. Buďte ale opatrní, protože nepřítel může dělat přesně to samé.

Verbování nových bojovníků nebo shromažďování zdrojů ve městech již neprobíhá na tahy, ale v reálném čase. Stejně jako cestování po mapě probíhá v reálném čase, tak i vaše jednotky a zdroje budou generovány v krátkých časových intervalech. Příprava jednotek nebo shromažďování zdrojů bude pokračovat až do naplnění kapacit, i pokud jste odpojeni.

Několik hráčů se nás už ptalo: „Cestování probíhá v reálném čase, zdroje se mi také tvoří v reálném čase, takže je v MMHO něco na tahy?“ Ano. Hra si stále zachovává tahovou složku – bitvy.

Jsme přesvědčeni, že tahové bitvy představují srdce a duši každé hry ze série Heroes a že se jedná o klíčový herní prvek v MMHO. Chtěli jsme se ujistit, že tahové bitvy budou od začátku vytvořeny správně, a že v boji budou hexy a nikoliv čtverce. I když putování provinciemi probíhá v reálném čase, přece jen jsme zachovali akční body. V MMHO můžete odehrát tolik bitev, kolik jen chcete, můžete cestovat tak daleko, jak jen chcete. Ale jakmile se zapojíte do bitvy spojené s hlavním příběhem, spotřebujete akční body. Množství spotřebovaných akčních bodů můžete snížit v kooperativním boji, což velmi doporučujeme zejména v soubojích s bossy.
    Pokud vám akční body dojdou, stále můžete bojovat o artefakty a zdroje, ale už se nemůžete účastnit příběhových bitev.
    Akční body se vám doplní po 24 hodinách. Můžete také vypít elixíry, které se dají koupit v obchodě.

Než se tenhle článek ještě více rozroste, ukončím ho. Na více se můžete těšit v dalších článcích na našem blogu.

Se srdečnými pozdravy,
    Váš BB_Kuby

Původní článek: http://blog.heroes-online.com/mmho-the-unique-experience-part-1/
    Last edited by BB_Kuby; 07.07.14 at 19:12.
    BB_Rothangald
    Český komunitní manažer MMHO

Server
    CLA01
    No když sem viděl ty akční body jak ubývaj tak sem měl sto chutí to vypnout. Jako žádná hra nemá šanci na úspěch když je pay 2 win a jěště k tomu pay 2 play. V obchodě se dá koupit úplně všechno a je to i dost drahý na naše poměry. Jděte se kouknout jak vypadá komerční model úspěšné hry jako třeba WoT. Tahle hra nebude nijak extra úspěšná pokud to zůstane jak to je teď.

Na téhle hře je strašně moc vidět, že je vytvářena ze jedinym účelem a to jsou prachy, v momentě kdy hráči ani nemusejí hrát a stačí jim vytáhnout kreditku hra přestává být zábavná a jdou jinam.

Mam jenom level 5 takže napíšu obsáhlejší feedback později, ale zatim tedy velké zklamání ze hry, vývoj hrdiny je hrozně jednoduchý, nejde nic rozdělovat (jenom skilly) a celkově je to hrozně zjednodušený všechno a udělaný jenom aby lidi vytáhli kreditku. Za mě teda velký fail. Hodně mi to připomíná Kings bounty online, který sem hrál pár hodin a už to nikdy nezapnul.

EDIT:
    Teď sem to zapnul, že zkusim i druhou frakci a prdlajs chce to 5000 goldů za dalšího hrdinu, to si snad děláte srandu. tohle vám nikdo hrát nebude. Radší bych platil 10 euro měsíčně a měl vše neomezený než platit za každou věc zvlášť. To mam jako platit v closed betě? A bude reset? Ty akční body sou hnus ale tohle je další level to už bych byl hodně sprostej. S timhle komerčnim modelem teda díru do světa neuděláte, buď je hra dobrá a budou jí hrát miliony hráčů a prachy přijdou samy nebo neni a tenhle money grab vám nepomůže.
    Last edited by Desper; 08.07.14 at 16:10.

Server
    CLA01
    Kdybys hrál delší dobu, přišel bys na to, že pečetě dostaneš z některých questů hlavního příběhu. Já mám už 4000, takže předpokládám, že někde dostanu ještě 1000, abych mohl mít 2 hrdinu. Navíc ti nic nebrání prvního smazat a založit si nového s jinou frakcí.

Server
    CLA01
    Ahoj. Reset nebude, veškerý pokrok z bety ti zůstane. Platit tě nikdo nenutí, je to ostatně model free to play, můžeš hrát zcela zdarma a hrdinské pečetě skutečně dostáváš za některé úkoly.
    BB_Rothangald

Server
    CLA01
    Dle mne je ta hra vyvazena a drzim palce. O tom co tu pise desper se da s uspechem polemizovat. Jen tak dal.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Johanka View Post
    Dle mne je ta hra vyvazena a drzim palce. O tom co tu pise desper se da s uspechem polemizovat. Jen tak dal.
    Ted sem lvl 18 a je to už lepší. Kapitola 3 je super, je tam hafo úkolů a je pořád co dělat i když teď už bosové žerou AB po 30ti, což už je myslim moc. Takže stojim před bossem a čekam jestli někdo dojde aby to stálo polovinu, tohle mi přijde vážně špatný. Hra je super a tohle ji kazí.

Taky by se měly ty body odečíst až když je ten boss mrtvý a ne po každym pokusu.

Jinak ale kapitola 2 za necra je peklo, nejsou tam žádný vedlejší úkoly a bez AB se tam nedá nic dělat a vracet se grindit suroviny neni pro každýho a úkolů je tam taky málo. Málem sem tam se hrou skončil.

Server
    CLA01
    Já už dva dny nepoužívám třeba AB.. max když chce někdo pomoct s bossem.. takže věř, že není kam spěchat

Server
    CLA01
    Ahoj KukinCZ, díky za podporu. Samozřejmě hra je v beta verzi a vývoj pokračuje dál.
    BB_Rothangald

Reply to Thread